Piškot s marmeládou a jemným krémem

Piškot s marmeládou a jemným krémem - obrázek

Piškot s marmeládou a jemným krémem - obrázek

Na piškot:

12 vajec

12 lžic moučkového cukru

10 lžic polohrubé mouky

2 lžíce hladké mouky

 

Na krém:

½ l mléka

5 lžic polohrubé mouky

1 hera

1 vanilkový cukr

150 g moučkového cukru

trochu rumu

5 lžic kokosu

  

Do mísy dáme vejce, trochu našleháme, pak přidáme moučkový cukr, znovu našleháme a nakonec přidáme obě mouky a promícháme dohlídka. Těsto rozdělíme na dva plechy, na každý přijde půlka,který si vyložíme pečícím papírem a dáme upéct na 160 stupňů dozlatova.

 

Mezitím si dáme nahřát mléko, do teplého mléka zamícháme 5 lžic polohrubé mouky a mícháme do zhoustnutí. Když mléko zhoustne, dáme vychladit. Do mísy si nachystáme heru,vanilkový cuk, moučkový cukr a rum, vyšleháme do hladka a nakonec do směsi vmícháme vychladlé mléko s moukou. Vyšleháme a přidáme kokos, který už jen do krému vmícháme vařečkou, nešlehat.

 

Piškot necháme vychladnout, vezmeme jeden plát a potřeme pikantní zavařeninou (nejlépe rybíz nebo lesní směs), přiklopíme druhým plátem, na který namažeme tak 0,5 cm vrstvu krému. Vezmeme ostrý dlouhý nůž a nakrájíme piškot na stejné čtverečky. Do stříkacího pytlíku či pistole si dáme zbylý krém a na čtverečky utvoříme z krému kopečky, které ozdobíme kompotovaným ovocem (nejlépe mandarinky, broskve, jahody). Můžeme posypat barevným zdobením, ale také nemusíme, to podle chuti.

31.10.2007 20:48:09
MediumMedium
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one